7 udržitelných materiálů, ze kterých si nechat vyrobit dárkové předměty

Kladete ve firmě důraz na ekologii a udržitelnost životního prostředí? I vaše reklamní a dárkové předměty mohou pomáhat přírodě. Připravili jsme přehled udržitelných materiálů, ze kterých si můžete nechat vyrobit dárky pro zákazníky, partnery nebo zaměstnance.

Dejte zákazníkům i široké veřejnosti najevo, že vám na přírodě záleží. Firmy po celém světě ročně rozdají miliony dárkových předmětů, a tak bude pro naši planetu obrovským přínosem, pokud v nich použijete ekologické materiály

Recyklovaný plast

Plasty zamořují pevninu i oceány. A čím víc jich vznikne, tím bude dopad na přírodu horší. Proto je skvělé využívat pro výrobu reklamních a dárkových předmětů recyklované plasty, například PET lahve a různé PVC obaly.

Využíváním recyklovaných plastů se za prvé snižuje množství odpadu na planetě. Za druhé není potřeba produkovat tolik nového plastu, což pomáhá snižovat emise CO2 při výrobě. Recyklace plastu navíc umožňuje šetřit i energie a výrobní zdroje. 

Velká výhoda je, že z recyklovaného plastu lze vyrobit stovky reklamních předmětů – batohy, lahve, textil nebo třeba propisky a elektroniku.

plast
Recyklovaný plast se dá použít například pro výrobu batohů.

Recyklovaná kávová sedlina

kava edited
Kávová sedlina je ideální pro další využití.

Věděli jste, že nové produkty se dají vyrobit také z kávové sedliny, neboli lógru? Ta sice nemá na životní prostředí tak závažné dopady (naopak jí umí pomoci, například v rámci kompostování). Jedná se však o typ odpadu, který je ideální pro další využití a pomáhá omezit produkci neekologických materiálů.  

Místo aby sedlina skončila v koši, poslouží k výrobě diářů, ponožek či psacích potřeb a kompostovatelných květináčů. Produkty z kávové sedliny jsou přitom stejně kvalitní, jako kdyby se k výrobě použil plast, papír a další běžné materiály.

Recyklované sklo

Při debatách o udržitelnosti padají nejčastěji zmínky o plastech nebo papíru, ale málokdo si vzpomene na sklo. I to je přitom výrazným „nepřítelem“ naší planety, třeba jedna skleněná láhev se rozkládá tisíce let.

Při recyklaci se využívá již použité sklo, přičemž na výsledném produktu to prakticky nepoznáte. Díky dárkům z recyklovaného skla klesají – podobně jako u plastů – CO2 emise a šetří se písek, živec a další suroviny nutné k výrobě nového skla.

Z recyklovaného skla mohou vzniknout nádherné dárkové předměty jako lahve, sklenice, designové vázy nebo různé nádobí.

sklo
Recyklací skla se šetří emise CO2.

Recyklovaná bavlna

bavlna 2
Recyklovaná a bio bavlna jsou ideálním materiálem pro textil i různé batohy a tašky.

Velkým strašákem ekologů jsou také hory oblečení, které lidé přestali používat a vznikl z něj odpad. A textil je bohužel typ odpadu, kterého se ekologickou cestou zbavuje jen těžko. Některé látky ale naštěstí recyklovat lze, například bavlnu.

Recyklovaná bavlna vzniká speciálním postupem z oblečení, které by za normálních okolností skončilo na skládce. Kromě snižování textilního odpadu její recyklování šetří výrobní suroviny a snižuje spotřebu vody (výroba nové bavlny je na vodu náročná, recyklace nikoli). 

Z recyklované bavlny je možné vyrobit tašky, vaky, batohy, trička, mikiny a hromadu dalších dárkových předmětů. Pomůžete přírodě a použijete ji ve svých dárcích také?

A co další ekologické materiály?

Dárkové předměty z recyklovaných plastů, kávové sedliny, skla nebo bavlny jsou velkým trendem, ale nabízí se i další materiály:

  • Recyklovaný papír – Recyklování papíru má v Česku dlouholetou tradici, takže není divu, že lze z tohoto udržitelného materiálu vyrábět spoustu reklamních předmětů (psací bloky, sešity, vizitky apod.)
  • Recyklovaný korek – Podtácky, obaly, ale i přívěsky nebo propisky. To všechno je možné vyrobit z recyklovaného korku, který je zaprvé udržitelný a za druhé levnější než běžný korek. Proces recyklace navíc neovlivňuje kvalitu korku.
  • Bambus – Bambus je skvělou alternativou ke klasickému dřevu. Mimo jiné proto, že rychle roste a je tak možné ho, na rozdíl od dřeva, rychle obnovovat. Navíc je nenáročný na spotřebu vody. Z bambusu se dá vyrobit nádobí, elektronika i psací potřeby.

Naskočte s dárkovými předměty na trend upcyklace

Při výrobě reklamních a dárkových předmětů je mimochodem čím dál oblíbenější tzv. upcyklace. Funguje tak, že se původní a již nepotřebné produkty přeměňují v potřebné produkty lepší kvality. Takto může například vzniknout pouzdro na platební karty z obyčejné plachty pro kamiony.

Rádi byste se také vydali cestou recyklace nebo upcyklace? Napište nám na obchod@intelsol.cz a navrhneme vám udržitelné dárky na míru. 

Na výběr máte desítky produktů z různých recyklovaných materiálů – stačí, když nám řeknete svou představu, o zbytek se postaráme

Zaujal vás článek? Pošlete ho do světa!

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print

JAK PROBÍHALA TVORBA DESKOVKY VE SLUŽBÁCH ŠROTU PRO TSR?

  1. Úkolem je představení businessu  TSR, obchodování se šrotem,  pomocí zábavné deskové hry.
  2. Návrh konceptu hry, jejíž cílem je ovládnutí trhu. Následuje odsouhlasení klientem.
  3. Vývoj herního systému, kombinace materiálů připomínající šrot a důkladné testování.
  4. Grafické zpracování s reálnými fotkami a minimalistickým designem.
  5. Výroba prototypu a odladění detailů s klientem pro dokonalý výsledek.
  6. Realizace i distribuce deskové hry pro nadšené partnery a přátele společnosti TSR.
0

Vyrobených her

0

Cena hry

0

Hodiny klientova času