Fakta místo slibů. Jaký firemní textil vybrat, aby měl minimální dopad na přírodu?

Ze slova „udržitelnost“ se stalo klišé, často se jím pyšní i výrobci oblečení, jejichž produkty ve skutečnosti udržitelné nejsou. Plánujete pořizovat firemní textil pro zaměstnance nebo zákazníky a záleží vám na tom, aby měl minimální dopad na životní prostředí? Řešením je oblečení z kolekce značky Iqoniq, která místo vzletných slov sází na fakta. 

„Jak mám vědět, že je tato mikina opravdu vyrobená tak, aby neškodila přírodě?“ napadá nákupčí, když objednávají textil pro zaměstnance nebo reklamní oblečení na firemní akce. 

A není divu. Laik těžko pozná, jestli jsou slova výrobce o udržitelnosti pravdivá. 

Kolekce oblečení Iqoniq proto místo slibů přišla s důkazy. U jejího oblečení s nízkým dopadem na životní si hned několikrát ověříte, že co je psáno, je i realita.

Textil vyrábí z vysoce kvalitních materiálů, především ze 100 % certifikované bavlny, přičemž 50 % tvoří recyklovaná bavlna a 50 % organická bavlna (například nebarvené tričko Manuel nebo mikina s kapucí Jasper z recyklované bavlny). Alternativou je recyklovaný polyester. A jak si to ověříte?

Každý kus oblečení má digitální pas

U kolekce Iqoniq se nemůže stát, že byste dostali mylné informace. Značka používá technologii Aware™, díky níž detailně a snadno vystopujete původ konkrétního textilu a jeho dopad na životní prostředí. Každý kus oblečení má totiž svůj digitální pas – člověk si jej načte pomocí QR kódu a zjistí, jak vypadala cesta produktu od výrobce až k němu

Aware™ funguje na principu blockchainu, což zjednodušeně znamená, že jakmile se informace do digitálního pasu jednou zapíšou, nelze je vymazat ani přepsat. 

Digitální pas každého kusu textilu Iqoniq.

Iqoniq se zasluhuje o kvalitní vodu

Z prodeje každého kusu oblečení Iqoniq jdou 2 % na podporu organizace Water.org, která podporuje zachování zdrojů sladké vody. 

Textil se pyšní OEKO-TEX® certifikátem

Samozřejmostí je certifikace oblečení zaručující, že byl produkt vyrobený z bezpečných materiálů, které neškodí přírodě. Textil Iqoniq má osvědčení OEKO-TEX® STANDARD 100. To znamená, že každá jeho součást prošla testy na obsah škodlivých látek, tím pádem žádné škodlivé látky neobsahuje.

Také barvy, které v Intelsolu používáme k potisku tohoto oblečení, mají OEKO-TEX® certifikát.

Přírodu šetří i díky rPET

Pokud Iqoniq využívá plastový materiál, sází na post-spotřební rPET (recycled PET), který výrazně šetří spotřebu sladké vody. Například bunda Logan je 100% vyrobena z rPET a k její produkci je tak potřeba o 80 % méně vody než v případě bund z panenského polyesteru.

Záleží i na barvách

Na přírodu výrobce myslel i ve chvíli, kdy řešil barvu oblečení. Nabízí tři druhy: melanžové, základní a sezónní barvy, přičemž u melanžových eliminoval proces barvení – původní barva recyklované bavlny se tak mísí s organickou bavlnou, což vytváří krásný efekt směsi (barvy jsou skvěle vidět například na polo tričku Yosemite).

Oblečení Iqoniq vám dodáme dle potřeb

Záleží vám na přírodě a chcete mít jistotu, že bude firemní oblečení 100% v souladu s životní prostředím? Textil z kolekce Iqoniq vám rádi dodáme na míru. Zajistíme vše od zaslání vzorků přes výrobu až po doručení. 

Stačí nám kdykoliv napsat na e-mail obchod@intelsol.cz a navrhneme vám ideální řešení. Případně zodpovíme jakékoliv dotazy ke kolekci Iqoniq. 

Zaujal vás článek? Pošlete ho do světa!

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print

JAK PROBÍHALA TVORBA DESKOVKY VE SLUŽBÁCH ŠROTU PRO TSR?

  1. Úkolem je představení businessu  TSR, obchodování se šrotem,  pomocí zábavné deskové hry.
  2. Návrh konceptu hry, jejíž cílem je ovládnutí trhu. Následuje odsouhlasení klientem.
  3. Vývoj herního systému, kombinace materiálů připomínající šrot a důkladné testování.
  4. Grafické zpracování s reálnými fotkami a minimalistickým designem.
  5. Výroba prototypu a odladění detailů s klientem pro dokonalý výsledek.
  6. Realizace i distribuce deskové hry pro nadšené partnery a přátele společnosti TSR.
0

Vyrobených her

0

Cena hry

0

Hodiny klientova času